09.03.2020
admin
В гості до Гнома
На занятті з навчання читання діти закріпили знання про букву «Г» і познайомилися з новою буквою «Ґ»; намагалися підібрати слова на заданий звук, визначили відмінність та схожість із буквою «Г»; вивчали скоромовку та виклали букву «Ґ» із ґудзиків; вправлялися у знаходженні щойно вивченої букви у складах, закріпили вміння використовувати набуті знання на практиці.
Лариса ШУЛЯК, вихователь ЗДО (ясла-садок) комбінованого типу
№ 30 «Росиночка», м. Біла Церква, Київська обл.
На галявинці за тином
Збудував собі хатину
Роботящий щирий гном
Та й усівся під вікном, –
На гостини всіх чекає,
Новосілля він справляє!
Саме так розпочалося заняття в діток середньої групи «Кульбабка» ЗДО № 30 «Росиночка» м. Білої Церкви Київської обл. Діти вирішили завітати в гості до свого друга Гнома, з яким познайомилися на минулому занятті, вивчаючи букву «Г».
Разом з Гномом дошкільники пограли в гру «Знайдемо склади», під час якої закріпили раніше вивчені склади.
«Ми по колу йдемо,
Та склади ми знайдемо.
Ти, Діма, вибігай
Та склад свій називай»
Далі діти допомогли гномикам потрапити до будиночків з відповідним складом (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 69).
На гостини до Гнома прийшов і собачка (спочатку діти відгадали про нього загадку). Потім малята виконали завдання і вигадали імена цуценятам (посібник Л.Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 68).
Як же добре в гостях дітям гратися! Разом із Гномом малята виконали фізкультхвилинку.
Та раптом хтось здійняв великий галас. Хто ж це? Ґава. Діти визначили, на що схожа буква «Ґ», намагалися підібрати слова на заданий звук, визначили відмінність та схожість з буквою «Г».
Ґава прилетіла до Гномика не сама, а зі своїм синочком. Тільки він заховався серед інших птахів. Тому, діти допомогли відшукати ґавеня (посібник Л. Шелестової «Вчимося читати», ч. 1, ст. 71). Малята розфарбували ґавеня, вивчили скоромовку та виклали букву «Ґ» із ґудзиків, розфарбували букву «Ґ».
Попрощавшись із Гномом, діти вирушили додому. Їм сподобалася пригода та нова буква «Ґ».